Sizin Stiliniz Hangisi?

İşitme cihazında sizin için doğru görünüm hangisi ?

İşitme cihazı kulağınızda nasıl oturuyor, takılı iken nasıl bir görünüme sahip gibi durumlar kişiden kişiye değişir. Her bir cihaz farklı stili, teknolojisi ve boyutu ile öneme sahiptir. Saç ve ten renginiz başata olmak üzere her ikisiyle uyum gösterebilen bir renk seçimi ile cihaz tercih edebilirsiniz. İşitme kayıp durumunuza en iyi hitap edene sahip olmak en iyisi olacaktır.

Kanal Hoparlör Teknoloji Micro Cihaz (CRT)

Kulak arkası işitme cihazı türü olan bu tir hafif ve küçüktür. Kulak arkasında görünmeyecek şekilde yerleştirilebilir olup görünmez ince tüpü aracılığıyla kulak içi bağlantısında öncüdür. Kulak kanalında minik bir verici yer almaktadır. Kulağa kaliteli ses bu şekilde iletilmektedir. Birçok klaik kulak arkası cihaz ile karşılaştırıldığında doğal ses verimi yüksek düzeydedir. Kulakta tıkalı olma hissi uyandırma oranı ise diğer cihazlara kıyasla daha azdır.

Micro Tüp Kulak Arkası (BTE)

Kulak içine ince tüp ile gönderilen bu cihaz kulak arkası işitme cihazı olarak bilinir. Son derece konforlu ve gizlidir. Doğal sesi arttırdığı gibi kulak tıkalılık hissinde daha az hissiyat barındırmaktadır. Yüksek frekanslı sesler üzerinde hafif ya da orta düzeyde kayıp yaşıyorsanız bu cihaz tercihinde bulunabilirsiniz.

 

Standart Kulak Arkası (BTE)

Kulak arkasında kullanılabilen cihazlardan biridir. Seslerin iletimi tüp yolu ile kulağa yerleştirilen kalıba doğru gerçekleşmektedir. Büyük pil kullanımı gerçekleştireceğiniz cihaz biraz daha büyük formdadır. Büyük pil kullanım zorunluluğu kullanım süresini uzatma bakımından kar sağlamaktadır. Ciddi işitme kaybı yaşayanların tercihi olabilecek bir cihaz türüdür. İşitme kaybı cihazlarıyla uyum gösteren bir cihazdır.

Crossover: Al ve Tak Komple Kanal İçi (CIC)

Kulak içi cihazlarından en küçüğü ile aynı boyuta sahiptir. Hafif ya da orta düzeyde bir işitme kaybı olanlar bu cihaz tercihini gönül rahatlığıyla yapabilirler. Kulak içine gömülmektedir. Kulak kanalı doğal hareketlerine uyum göstermektedir. İki delikli bu cihaz hava girişi ve doğal ses işitmeye müsaade edecek bir tasarım mucizesidir.

Komple Kanal İçi (CIC)

Hafif ve orta dereceli işitme kaybı olanlar düşünülerek tasarlanmıştır. CIC kulakta derince yerleşebilen ve gizlenebilen bir cihazdır. Mikrofon kulak kanal girişinde yer almaktadır. Kişiye özel tasarlanmakta olup kulak kanalına oturduğu için birçok kişi tarafından fark edilmez.

 

Kanal İçi (ITC)

Kanal içine yerleştirilen bu cihazlar kişiye özel tasarlanmaktadır. Zor fark edilebilen bu cihazı tercih edenler genel itibari ile hafif ya da orta düzeyde işitme kaybı yaşayan kişilerdir.

 

Yarım Konka (ITE)

Dış kulağa oturtulan bu işitme cihazı hafif düzeyde ileriye giden işitme kaybı olan kişilere uygundur. Optimum düzeyde performans gösteren cihaz az düzeyde konfor hissi uyandırabilmektedir.

 

Tam Konka (ITE)

Hafiften ileriye giden işitme kaybı kişilerde kullanıma uygundur. Kişiye özel tasarlanmaktadır. Yarım konkanın biraz daha büyüğü formuyla sizi karşılayacaktır. Daha uzun süreli pil ömrü bulunan cihaz optimum performans ve azami konfor standartları bilinciyle tercih edilmelidir. Dış kulağa oturtulan özelliktedir.