İşitme Cihazımla İlgili Yardıma İhtiyacım Olursa Ne Yapacağım?

  • Anasayfa
  • Blog
  • İşitme Cihazımla İlgili Yardıma İhtiyacım Olursa Ne Yapacağım?
25Haziran 2020

Telefon ya da e post aracılığı ile yardım taleplerinize geri dönüşler en hızlı şekilde gerçekleşmektedir. Phonak işitme cihazı kullanımını tekrar sağlayabileceğiniz onarım işlemlerinde gerekli desteği alarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Kendiniz Yapabileceğiniz Kontroller

Pil değişimi ya da şarj edilebilir özellikte olanları şarj etmeyi denemek atılacak ilk adım olmalıdır.

Ses çıkışı engeli olabilecek herhangi bir durumun olmadığından emin olmalısınız.

RIC ( kanal içinde alıcı ) işitme cihazınız varsa dome hijyenliğini korumalı ve kulak kiri barındırmamalıdır. Değişim gerekiyorsa çıkarıp atmak ve yeni bir dome takmak gerekmektedir. Bunu yaparken ihtiyacınız olan video yönlendirmelerini takip etmeye özen göstermelisiniz. Dome değişimi sağlamak amacıyla çıkardığınızda kulak kiri filtre bölümüne dikkat edin burada herhangi bir kir ya da kalıntı olmamalıdır. Filtre değişimi için video takibi gerçekleştirebilirsiniz.

Kulak kalıplı bir işitme cihazınız varsakulak kalıbı tüpü temiz olmalı kirli ise temizlemek için yapılması gereken talimat takibi gerçekleştirilmelidir.

Özel kulak içi işitme cihazınız varsa kulak kiri filtre değişimi için talimatları takip etmelisiniz.

Temizlik kitleriniz, filtreleriniz, domelarınız ya da pilleriniz bittiği zaman ilgili kişi ile görüşerek postayla gönderme talimatı vermelisiniz. Tüm bakım işlemelri sonunda cihazda hala çalışma sorunu mevcut ise telefon ya da e posta aracılığı ile size ürün sağlayan kişiyle iletişim kurmalısınız. Cihazınızın tamire gönderilmesi ya da cihazın onlara ulaşmasında izlenecek yol bildirimini size yapacaklardır.

Covid sebebi ile işitme uzmanı muayeneyi kapattıysa onarım ihtiyacınız varsa Phonak yardımda kusursuz olabilir. İşitme uzmanınızla iletişim kurup evinize gönderilecek bir kutu yahut sevkiyat etiketi ile gönderim gerçekleşebilecektir. İşitme cihazınız onarım sonrası doğrudan size gönderilecektir. Bu kadar kolay onarım fırsatı varken bunu değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir