25Haziran 2020

Covid 19 sürecinde bu hastalık yayılımında sınırlamalar olması hususunda destekçi olmak için çalışanların refah ve sağlıklı bir ortamda olmaları gerekliliğini yerine getiriyoruz. Bu sorumluluk bilincini gerçekleştirirken Phonak olarak elimizden gelen çabayı gösterdiğimiz inancındayız. Birincil öncelik olarak çalışanlarımız ve yakın çevreleri, kullanıcılarımız ve iş sahasında ortak hareket ettiğimiz kişilerdir. Her türlü zorluk ile mücadelede proaktif önlemlerimiz sayesinde hayatı daha kolay yaşanabilir kılıyoruz. Koronovirüs yayılımını yakından takip edip dünya çapındaki gelişiminden haberdar olma görevini layıkı ile gerçekleştirmekteyiz. Güncel tuttuğumuz takiplerimiz ile Dünya Sağlık Örgütü, devlet ve sağlık yetkilileri tavsiyelerine uyum tam mana ile gerçekleştirilmektedir.

Sağlık sektöründe öncü bir firma olarak gerekli işitme bakım ve çözümleri için erişimde sürekliliği amaç edinmekteyiz. ileri yaş kullanıcı kitlemizi düşünerek bu yüksek sorumluluğun üstesinden gelebilme bilinciyle hareket etmekteyiz. Bu nedenle önlemlerimizdeki ciddiyetle desteklerimizi üzerlerinden eksik etmemekteyiz.

İşitme cihazına sahip kişilere yardımcı olacak olan çalışanlarımız yetkililerin yönlendirmeleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Güvenlik, hijyen ve sağlık konusunda titizlendiğimizden emin olabilirsiniz. Ofis ve üretim sahalarımızda halkı koruma bilinciyle adım atıyor ve virüs yayılımında öne geçici güvenlik önlemleriyle hareket ediyoruz.

Yetkiler her daim rehberimiz olup gelişmelerden bizi haberdar etmektedir. Tüm sorularınızı iletebileceğiniz Phonak temsilcilerimiz işine kendilerini adamış bireylerdir. Size olan desteğimiz için hiç ara vermeden sürekli bir iş çalışma takvimiyle ilerleme kaydetmekteyiz.

Çevrimiçi Yolculuğunuza Başlayın

Ev ortamında yapacağınız Phonak çevrimiçi işitme testini tamamlayarak adım atabilirsiniz. İşitme uzmanları sonuçlar paralelinde sizlerle görüşme sağlayacak işitme cihazı kullanıp kullanmama durumunuzu iletecektir. Sizlere konulacak tanı, işitme cihazı fitting ve ayarlama işlemleri, randevunuz, işitme uzman muayeneniz tamamen web ortamında gerçekleşecektir. Dijital alternatifler sayesinde yüz yüze muayene olmadan kişisel erişim sağlayabileceğiniz tüm imkânlara sanal ortamda ulaşabilecek, işitme sağlığı hizmetinden mahrum kalmayacaksınız.

İşitme Cihazım İçin bir Şeye İhtiyacım Olursa Ne Yapacağım?

İşitme cihazı ile ilgili herhangi bir ihtiyaç durumunuzda işitme sağlığı uzmanı ile yapacağınız telefon ya da e posta yolu ile görüşme sağlamanız mümkün olacaktır.

İşitme cihazınızda optimum çalışma elde edimi ve kendi kendinize yapabileceğiniz birkaç kontrol yöntemi:

İlk önce pili yenilemeyi veya şarj edilebilir cihazınızı şart etmeyi unutmayın.

Sonrasında ses çıkışında herhangi bir engel durumu olup olmadığının kontrolü sağlanmalıdır.

RIC (kanal içinde alıcı) işitme cihazınız varsa dome’un temizliği ve kulak kiri barındırmadığından emin olmalısınız. Değişim gerekiyorsa atmalı ve yeni bir dome ile değişim sağlamalısınız. Yönlendirmeleri talimat video takibi ile yapabilirsiniz.

Dome çıkarıldığı zaman hoparlör bağlantı noktasında yer alan kulak kiri filtre bölümünün temizliğinden emin olmalısınız. Filtre değişimi gerekiyorsa yine talimatlı video takibini yapmanız gerekecektir.

Kulak kalıplı işitme cihazı kullanıyorsanız kulak kalıbı tipi temizliği önemlidir. Kontrol sağlayıp kalıbı temizlemek gerekiyorsa talimat takibini gerçekleştirmelisiniz.

Özel kulak içi işitme cihazı kullananlar ise kulak kiri filtre değişim talimatlarını yerine getirmelidirler.

Filtreleriniz, temizlik kitleriniz, pilleriniz ya da domelarınız biterse temini için gerekli gönderimin yapılmasını talep edebilirsiniz. Tüm yapılması gerekenleri yapmanıza rağmen cihazda çalışmama durumu mevcudiyetini koruyorsa sağlık uzmanınızla telefon ya da e posta aracılığıyla bağlantıya geçmeniz gerekecektir. Cihazınız tamire gönderilebilir ya da cihazınızı onlara iletmek amacıyla ilgili yönlendirme işlemlerini eksiksiz tamamlamanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir